Justin Bieber oficjalnie odwołał swoją trasę koncertową. Piosenkarz miał zakończyć Justice World Tour w TAURON Arenie Kraków 25 marca 2023 roku. Fani nie mogą uwierzyć, że nie zobaczą swojego idola.

O decyzji Biebera dowiedzieliśmy się we wtorek, niespełna miesiąc przed koncertem. Fani od jakiegoś czasu mieli pewne podejrzenia, ale takiego obrotu zdarzeń się nie spodziewali. Wątpliwości co do koncertu pojawiły się już w październiku 2022 roku, kiedy został on przełożony. Nowa data nie była znana, aż do momentu podania informacji o całkowitym odwołaniu eventu.

Miał to być 3 pobyt Justina w Polsce. Pierwszy koncert zagrał w 2013 roku, dokładnie 25 marca, w łódzkiej Atlas Arenie, a drugi – w 2016 roku w TAURON Arenie Kraków. Tej wiosny w Polsce koncert miał być zakończeniem całej trasy artysty. Sprzedaż biletów wystartowała już w listopadzie 2021 roku. Wszystkie miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki.

Do załamanych fanów nie dociera powód rezygnacji z koncertu

Justin Bieber po raz pierwszy ogłosił, że zrobi sobie przerwę od występów, w czerwcu, miesiąc po rozpoczęciu trasy koncertowej. Szokującym powodem był zespół Ramsaya-Hunta, który częściowo sparaliżował jego twarz. Na portalach społecznościowych krążył filmik przedstawiający objawy choroby. Mimo wielkich nadziei Justin nie zdążył przezwyciężyć schorzenia i we wrześniu oznajmił na Twitterze, że teraz zdrowie to dla niego priorytet, zapewnił też, że będzie dobrze, ale potrzeba czasu. Jak widać nie jest na tyle zdrowy, by móc koncertować. Fani jednak doszukują się innego powodu i na pierwszy ogień idzie konflikt między żoną piosenkarza, Hailey Bieber, oraz jego wieloletnią, byłą partnerką, Seleną Gomez. Powstają teorie, że cała ta sytuacja odbiła się na zdrowiu psychicznym artysty i nie pozwala mu na ten moment działać. Justin jednak nie podał otwarcie przyczyny swojej decyzji, tak że są to tylko spekulacje.

Co z biletami?

Organizatorzy poinformowali, że pieniądze za bilety będą zwrócone, najszybciej jak to możliwe. W tej sprawie należy kontaktować się z bileterią, w której wejściówki zostały zakupione: Bilet Serwis bądź Ticketmaster. Na stronach internetowych tych dystrybutorów znajdują się dokładne informacje, jak dalej postąpić.

Marika Bartkowiak