Miesiąc: styczeń 2024

Koszmar w kokardkach, czyli amerykańskie ugrupowania studenckie i co jest z nimi nie tak

Amerykańska college culture przyciąga corocznie tysiące młodych ludzi, nie tylko z powodów akademickich, ale także społecznych. Istotną jej częścią są zamknięte, studenckie organizacje, które oferują zakwaterowanie na terenie kampusu. W oczywistych względów nam, jako Europejczykom, wydaje się to obce i odległe, a wielu stwierdziłoby, że przesiąka absurdem i pretensjonalnością. Za kurtyną luksusowych domów, kolorowych plakatów i minisukienek, kryje się szereg paskudnych historii i skandali, które opuściły kręgi studenckie, wywołując szum w social mediach. Coraz częściej zaczyna nasuwać się pytanie, czy siostrzeństwa studenckie powinny zostać zlikwidowane?

Kto czytał – podsumowanie dziennikarskiego tygodnia (22.01-28.01.2024)

Muzyka: Thinking about you, by Arulo, https://mixkit.co/ Realia tymczasowania – spotkanie z Zofią Woźniak, członkinią organizacji PSITULAS – autorka: Zofia Myślicka / czyta: Michalina Pellowska Erasmus+ w Polsce. Z czym wiąże się studiowanie za granicą? – autorka: Natalia Stróżewska / czyta: Natalia Grudzień Moralność XXI wieku – autorka: Zuzanna Sierleja […]

Moralność XXI wieku

Roman Polański, Woody Allen, Stuart Burton, Marcin Dubiel. Choć zestawienie tak odmiennych postaci wydaje się wręcz surrealistycznym krokiem, trzeba zauważyć, że łączy ich jedno: umiejętność podtrzymywania własnej pozycji w świecie kina, internetu, mimo, mówiąc lekko, kontrowersji. Fast fashion i jego skutek – micro-trends zajmują dna setek szaf w erze post-pandemicznej. Przez papierowe słomki pijemy napoje z plastikowych kubków. Co mówi to o dzisiejszym człowieku?

REALIA TYMCZASOWANIA – SPOTKANIE Z ZOFIĄ WOŹNIAK, CZŁONKINIĄ ORGANIZACJI PSITULAS

Jeden komentarz

Wizja opiekowania się szczeniakiem przez dwa tygodnie brzmi wspaniale. Jednak czy naprawdę tak jest? W ramach zajęć z Kontekstów dziennikarstwa na III roku filologii polskiej zaprosiliśmy na spotkanie działaczkę organizacji PsiTulas, która opowiedziała nam o problemie bezdomności zwierząt, realiach bycia domem tymczasowym i procesie adopcyjnym.

Kto czytał – podsumowanie dziennikarskiego tygodnia (15.01-21.01.2024)

Horror fast fashion – Problem zaśmiecania planety i konsumpcjonizm – autorka: Zofia Wielebska / czyta: Zuzanna Tyma Komu będziemy kibicować w 2024 roku? Sportowy rozkład jazdy – autorka: Aleksandra Łukawska / czyta: Michalina Pellowska W świecie animacji i młodopolskiego malarstwa. Spotkanie z artystką Martą Czarnecką – autorka: Marta Głogowska / […]