UAM

W świecie animacji i młodopolskiego malarstwa. Spotkanie z artystką Martą Czarnecką

„Chłopi” i „Twój Vincent” to głośne produkcje filmowe ostatnich lat, obie w reżyserii duetu DK i Hugh Welchmanów. Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej zawitała ostatnio artystka Marta Czarnecka, tworząca również pod pseudonimem Marta Sadalsuud. Opowiedziała nam o swoim zawodzie, wkładzie w oba filmy oraz zdradziła kilka ciekawostek prosto ze studia filmowego.

Zdjęcie zamku w Heidelbergu, w tle panorama miasta

Uniwersytet jak miasto, pukanie w stoły, różnorodność. Pierwsze wrażenia z Erasmusa w Niemczech

Każdy student/ka przynajmniej raz słyszał/a o programie Erasmus+. Dla jednych to okazja na poznanie nowej kultury i podszkolenie języka angielskiego, dla drugich jedyny powód, dla którego poszli na studia. Wymiana od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej popularność rośnie. Jak jednak wygląda sytuacja, kiedy studiuje się filologię polską? Spróbowałam swoich sił i postanowiłam spędzić semestr na najstarszej uczelni w Niemczech – Uniwersytecie Ruprechta i Karola w Heidelbergu.

„Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” – II Dzień Zdrowia Psychicznego

W minioną środę na UAM odbyła się kolejna edycja Dnia Zdrowia Psychicznego. Podczas oficjalnej inauguracji, rektor uczelni, prof. Bogumiła Kaniewska zwróciła uwagę na ważność dbania o własne zdrowie psychiczne, a także podkreśliła znaczenie tego wydarzenia dla całej społeczności akademickiej: „Życzę Państwu byście, kiedy ten dzień będzie się kończył, mieli poczucie, że udało się wyciągnąć z niego bardzo wiele dla siebie”.