Dominika Kołodziejczak

„Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” – II Dzień Zdrowia Psychicznego

W minioną środę na UAM odbyła się kolejna edycja Dnia Zdrowia Psychicznego. Podczas oficjalnej inauguracji, rektor uczelni, prof. Bogumiła Kaniewska zwróciła uwagę na ważność dbania o własne zdrowie psychiczne, a także podkreśliła znaczenie tego wydarzenia dla całej społeczności akademickiej: „Życzę Państwu byście, kiedy ten dzień będzie się kończył, mieli poczucie, że udało się wyciągnąć z niego bardzo wiele dla siebie”.

Czy warto studiować filologię polską?

Powszechnie panująca opinia na temat polonistów sprawia, że kierunek ten pozostaje niedoceniony. Wykształcenie humanistyczne i wysokie kompetencje językowe są dobrze widziane przez pracodawców i otwierają wiele możliwości zawodowych. – Filologia polska jest absolutną bazą intelektualną niezbędną do wszelkich działań kreatywnych – komentuje Katarzyna Kubacka-Seweryn, absolwentka poznańskiej polonistyki. Zatem co mogą nam zaoferować studia polonistyczne?

Jubileusz! X Wydziałowy Dzień Kół Naukowych

„Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej jest więcej kół naukowych niż na innych wydziałach razem wziętych” – stwierdził prof. Maciej Parkitny, pełnomocnik dziekana ds. kół naukowych. Te słowa są powodem do dumy. W Collegium Maius co roku w styczniu odbywa się Wydziałowy Dzień Kół Naukowych. To idealna okazja, aby studenci zapoznali się z ich ofertą i działalnością.