Eliza Kunath

Zdjęcie zamku w Heidelbergu, w tle panorama miasta

Uniwersytet jak miasto, pukanie w stoły, różnorodność. Pierwsze wrażenia z Erasmusa w Niemczech

Każdy student/ka przynajmniej raz słyszał/a o programie Erasmus+. Dla jednych to okazja na poznanie nowej kultury i podszkolenie języka angielskiego, dla drugich jedyny powód, dla którego poszli na studia. Wymiana od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej popularność rośnie. Jak jednak wygląda sytuacja, kiedy studiuje się filologię polską? Spróbowałam swoich sił i postanowiłam spędzić semestr na najstarszej uczelni w Niemczech – Uniwersytecie Ruprechta i Karola w Heidelbergu.

Zdjęcie młodych ludzi przy stole

Praca a studia. Jak wygląda życie pracujących studentów?

Wzrost cen, droższe pokoje, bilety miesięczne i codzienne zakupy – to wyzwania, z którymi muszą się zmagać studenci. Życie w dużych miastach staje się coraz bardziej kosztowne, co skłania młodych ludzi do podejmowania pracy w trakcie roku akademickiego. Jednak to „specjalne” podejście do studiowania niesie za sobą wiele wyzwań i zmian w codziennym życiu studentów.

By**śmy, jesteśmy i będziemy. Pierwszy Ogólnopolski Dzień Widoczności Osób Transpłciowych

25 marca w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się inauguracja Ogólnopolskiego Dnia Widoczności Osób Transpłciowych. Jest to pierwsze w skali Polski wydarzenie skupiające w jednym miejscu osoby ze społeczności LGBTQIA+ oraz sojuszników i sojuszniczki. Dla biorących udział celem jest jedno: zrozumienie i wspieranie tych, którzy na co dzień są wykluczani ze wspólnoty.