Aleksandra Łukawska

W stronę dziennikarstwa popchnął mnie sport. Sama nigdy nie miałam talentu do żadnej z dyscyplin, ale dużą przyjemność sprawia mi opowiadanie o nim. Na co dzień trzymam się z dala od książek, a najwięcej czasu spędzam w kuchni, bawiąc się w cukiernika.

Sportswashing, czyli jak sport staje się narzędziem propagandy

Największe stadiony świata dawno przestały być jedynie miejscem sportowej rywalizacji – stały się areną walki o reputację i wpływy na arenie międzynarodowej. W ostatnich latach o organizację igrzysk olimpijskich czy piłkarskich mistrzostw świata nie bez powodu ubiegały się Rosja, Chiny, Katar czy Arabia Saudyjska. Gotowe były wydać miliardy dolarów, żeby zatuszować łamanie praw człowieka. 

Nowy Usain Bolt

Usain Bolt swoją dominacją na bieżni i niezwykłą charyzmą osiągnął status legendy, ikony, której sława wykracza daleko poza areny sportowe. Od kiedy ten najcenniejszy diament w koronie królowej sportu opuścił lekkoatletyczny stadion, trwały poszukiwania następcy, człowieka, który pociągnie za sobą tłumy…
No i jest. Poznajcie Armanda „Mondo” Duplantisa – geniusza tyczki.

Królowa sportu w Poznaniu

Wysokie skoki, dalekie rzuty i szybkie biegi – Stadion Lekkoatletyczny Golęcin w niedzielę 18 czerwca po raz piąty ugościł mityng Poznań Athletics Grand Prix. Zawody rozgrywane w ramach World Athletics Continental Tour Silver od początku przyciągają tłumy kibiców, dzięki czemu do krajowej czołówki dołączyli również zagraniczni goście.